Sobota, 18. január, 2020 | Meniny má Bohdana

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Sloboda slova po slovensky (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Hodnoť

razia u valka,

zhabanie vsetkych pocitacov koli vymyslenemu pripadu a jeho nasledna vrazda zapadaju presne do tohto scenara.
 

Pán Nicholson

Pán Nicholson a čo tak iné prípady porušenia slobody slova ?
1. holokaust
O holokauste je zákonom zakázané hovoriť. Nikdy som síce nikoho nepočul, nevidel, nečítal. žeby Nemci nezabíjali Židov ale je o tom zakázané hovoriť alebo to skúmať.
2. mlčanie médií
Masmédiá často zamlčiavajú megakauzy korporátnofašistického režimu ako ste to aj Vy robili so spisom Gorila. Tak ako ste ukradli dokumenty z kauzy http://doiop.com/4s295v a masmédiá o nej svorne zbabelo mlčia.
3. umlčiavanie kritikov a autocenzúra ako za komunistov
Pod hlavičkou politickej korektnosti sa ľuďom nanucuje používanie autocenzúry a k tomu slúži aj používanie cenzúry v diskusiách na nete. Noví ideológovia liberálnej demokracie boli v minulosti stalinisti a svoje remeslo ovládajú dokonale. Podobne prenasleduje svojich kritikov homoloby, narkoloby a je bežná indoktrinácia mladých ľudí sprostosťami a tí potom vedome či nevedome alebo v platených úderkách tieto sprostosti rozširujú.
 

aeroplán

Si jediný aeroplán vo vašej liečebni?
 

Pozdrav z liečebne spravodajcom z NKA

Nie, liečime sa spolu. On vzorne berie lieky, ja nie a potom mávam nekontrolované výbuchy, keď strácam vedomie a vykrikujem nahlas všelijaké nezmysly. Minule ma jeden pacient nahrával a toto som vravel: "príde doba, keď veľký Tom vykoná spravodlivosť a všetkým oznámi, čo dávno vie, že u Arpáša nehľadali detské porno, ale nahrávky. Bečiace stádo oviec so slzami v očiach veľkému Tomovi poďakuje. A právom, veď v určitých veciach nikdy nie je neskoro (informovať). Nepoloží mu však jednu kľúčovú otázku: čo urobili policajti s tými dátami vrátane prípadných nahrávok, ktoré u Arpáša našli? Skopírovali si ich a študujú ich tam, skadiaľ prišiel dopyt, t.j. v Gorila tíme či aj inde alebo ich odovzdali Arpášovi a prípadné vlastné kópie zničili? Ak má Tom taký excelentný kontakt na polícii, že mu povedal o skutočnom dôvode policajného zásahu voči Arpášovi, nespýtal by sa ho taký zvedavý tvor, akým Tom nepochybne je, aj na to, či s dátami a prípadnými nahrávkami zaistenými v Arpášovom počítači ďalej polícia pracuje alebo nie? Lebo hádam každej neovci je jasné, že keď už polícia nemá problém bývalému šéfovi kontrášov SIS liezť do počítača pod vymyslenou zámienkou, že asi nebude mať zábrany si to množstvo dát vrátane prípadných nahrávok v nespracovanej podobe, ktoré takto získala, ponechať a aj po vrátení kompu Arpášovi ich usilovne študovať."
Keď som si toto vypočul z iPhonu spolupacienta, zhrozil som sa. Ja by som nikdy diskutérov predsa neoznačil za ovce, a pán THN má predsa sväté právo pracovať s informáciami selektívne. Veď hlavne že sa aspoň voľačo dozvieme z policajného zákulisia. Vôbec netvrdím, že už to pomyslenie, že Gorila tím či iní zelení mužíci usilovne študujú nelegálne získané stohy dát exkontráša A., by malo v aspoň v neovciach vzbudiť nepríjemný pocit mrazenia, aké nezákonné metódy zrejme naša policajná elita používa. A vobec neprivolávam na zelených mužikov policajnú inšpekciu a prokuratúru, veď kde by tieto zložky prišli k tomu čítať takéto nepodstatné informácie! A už vôbec mi nevadí, že THN možno nezverejnil všetko, čo vie a hrá s verejnosťou nejakú hru. Vďaka aj za takéto hry! Veď načo poukazovať na taký nepodstatný rozdiel, ako pracovala so správou o nekalostiach vo Voj. spravodajstve taká redakcia SME, keď okrem všeobecnej informácie čitateľom o kauze (bez zverejnenia detailov o konkrétnych údajných podvodoch) urobila to, čo je povinnosťou novinára, keďže informácie, ktoré mohli byť utajovovanými skutočnosťami, treba odovzdať príslušným štátnym orgánom. A ako asi pracoval s tými tisíckami strán odpočúvaní, o ktorých v blogu hovorí, sám THN. Hoci ich zrejme štátnym orgánom neodovzdal, a ani informácie nespracoval do série článkov aspoň nepriamo, čo to koho zaujíma! Veď konšpiračné hry máme radi, visíme na ústach dobre informovaných ľudí ako Tom a čakáme v sľúbenej mesačnej periodicite svoju dávku Aktov X. Aspoň pokiaľ môžem hovoriť za našu liečebňu, kde má každý druhý krycie meno Bonaparte alebo Fico (používajú ich ako synonymá, stále som však nedošiel na to prečo). A ja som si zvolil ľavé meno Nicholson; myslím toho z Kukučieho preletu. U nás dávajú síce dávky trikrát denne, ale - poznáte to z filmu - ja ich tajne vypľúvam. A čakám na inú dávku, od toho, čo bol dlho preč. A potom sa tu zrazu vynoril a všetko vie. V tomto jednom mu, beťárovi, neverte, že prichádza o zdroje utajených informácií, ako si ťažká. Bude na pravidelnú, férovou alianciou financovanú dávku tajností! Akeďže som skúsený pacient a verím v placebo a homeopatiu, hovorím, z tejto liečebnej kúry je najdôležitejšie, čo THN nepovie.
Dovidenia, priatelia!
 

Nemohol by si to skrátiť, aby som

si to mohol prečítať? Také dlhé sa mi čítať nechce.
 

 

Sklamem ťa, lebo nemám asi dar písať krátko. Ale doplním nefejtónovou formou.

Čítať príspevky THN znamená niekedy zažiť čaro nechceného. Arpáš sa ho pýta, kde ste boli, keď mi nezákonne brali PC? Ja sa pýtam, kde jeho bystré pero, keď sa mu vraj polícia priznáva, že z PC si chceli nezákonne skopčiť nahrávky? Nemá burcovať prokuratúru a vedenie polície, nech to okamžite preveria? Ale o tom Tom nechcel písať, to mu len nevdojak ušlo.

Základná výhrada: On nepracuje s utajenými zdrojmi ako pán Novinár, ale ako spravodajca.

Aj tým, že mal v rukách tisícky strán odposluchov (vraj), ale najskôr s nimi neurobil to čo mal, ukazuje, že utajené zdroje pán THN používa na vlastné spravodajské hry, nie na informovanie verejnosti. Neverím mu ani nos medzi ušami ohľadom údajného zastrašovania jeho zdrojov. Jeho zdroje skôr vytriezveli, ako píšem ďalej.

Základný Tomov problém s vysychaním niektorých zdrojov je iný; ten, kto mu dáva infos, čaká totiž aspoň to minimum diskrétnosti, čo udržiavanie vzťahu novinára s informátorom (či je ním človek z podsvetia, nespokojný zamestnanec alebo vážený politik) vyžaduje. On však dekonšpiroval nejeden zdroj utajených infos. Kto z whistblowerov mu ich teda v budúcnosti bez obáv poskytne? Navyše ak - čo je jeho druhý problém - si časť informácií necháva pre seba a poskytuje ich ďalej ako informátor nie ako žurnalista.

Spomeňme jeho rozhovor s Radičovou pred voľbami 2012. Zdroj má právo na anonymitu, vrátane infos odhaľujúcich jeho identitu, tento chlap to však nedodržiava. Iba naivní alebo tí, ktorí ho ako užitočného idiota používajú na vlastné "hry", sa nenechajú odradiť a kontaktujú ho. THN pritom selektuje a odkladá zverejnenenie infos z utajených zdrojov z nenovinárskych dôvodov. Naposledy kauza Feranc.

Tom napríklad verejne v r. 2011 priznal, že ho v súvislosti so zverejnením údajných amerických tajných depeší kontaktovala US embassy ohľadom jeho dekonšpirácie ako ich dôverného zdroja, od ktorého pri tvorbe depeší čerpala. Kontaktom s Amíkmi totiž Tom porušil ako novinár dôveru doňho vloženú jeho informačnými zdrojmi, keď uprednostnil spravodajský záujem am. ambasády. Aj preto, že to prasklo ich chybou, to Amíkov mrzelo a Tomovi sa ospravedlnili. Zrejme počítali, že si ospravedlnenie nechá pre seba, ale on aj to vytrúbil na verejnosti.

Novinár získava infos, aby ich publikoval a nie aby ich spolu s identitou zdrojov ďalej spravodajsky používal. Viď kauzy Igor Cibula a Peter Tóth, novinári a súčasne siskári. Ale Tom očividne nerozumie tomu, čo sú hranice diktované profesionálnymi povinnosťami. Najma ak v článku používa príklad Mešencovej, ktorá dovolila polícii bez vedomia klientov odpočúvať ich telefonické hovory. Advokát nesmie byť agentom polície, lebo inak kto mu zverí trestnú obhajobu? Novinár nesmie pracovať s informáciami, ktoré pod zákonnou ochranou identity ich zdroja získa na účely ich publikovania, ako informátor štátnych orgánov, politikov, podnikateľov ani rozohrávať s nimi vlastné spravodajské hry.

Uzavriem to takto: vždy sa nájde niekto, kto nebude môcť pustiť infos priamo do verejného obehu a tak využije napr. Toma. Tom nám tak top secret bude servírovať aj ďalej. Bude však klesať ich úroveň, aj čo do kvality infos aj čo do kvality zdrojov a Tom si to očividne uvedomuje. Kto z tých whistblowerov, kto hľadá solídneho novinára, sa však naňho obráti, keď má povesť donášača a človeka, ktorý nie je schopný mlčať o zdroji? A ktorý sa správa rizikovo,tak, že ho monitoruje SIS bez ohľadu na to, kto ju vedie.

Tom napr. nepriznal, že siskári sledovali jeho, nie PetraH. Mrzí ho to vôbec?
 

Z pohladu bezneho obcana som si vsimol,

lieky sice vypluvas a stipka rozumu ti ostala, ale terapeuticke sedenia s vrchnou sestrou v tebe zjavne zanechali stopy.
Nech uz si TN hra hru aku chce je to o jeho profesionalnych a ludskych kvalitach.
Podstata clanku vsak bola niekde inde teda by bolo dobre zamyslat sa nad tymi faktami, o ktore sa s nami autor podelil.
 

True lies a Nicholsonova kukučka

Toľko pochopenia som nečakal - pripúšťaš, že THN hrá hru, ako aj pochybnosti o jeho profes. a ľudských kvalitách. Keď si vo svetle toho, čo si napísal (týchto pochybností, resp. tej možnej hry), pozorne prečítaš článok THN; aké prevratné fakty sú tie, o ktoré sa s nami THN podelil? Že ich vieme vybrať ako zlaté zrnká z hlušiny nakazenej uvedenými podozreniami?

THN buď len opakoval fakty dávno známe, pričom sa podelil akurát tak o svoje dojmy z nich.

Prepáč, za fakt nepovažujem, že Toma niekto upozornil na to, že mu možno nabúrať nezabezpečenú wifinu. Ten konšpiračný tón, ktorý je opisom smiešneho intermezza o wifi ohrození navodený, je obyčajný gýč nie fakt.

Ja tam vidím dva fakty, ktoré autor uviedol nevdojak, t.j. nie sú súčasťou hlavnej línie článku (všetko ostatné sú len pozbierance z novín, ktoré slúžia THN ako skutkový základ jeho úvah, THN však neprináša skutkovo nič nové). To že idú trochu mimo hlavnej línie, mi ale nebráni ich komentovať, lebo majú vo vzťahu k THN aj k pointe článku výpovednú hodnotu.

1/ infozdroj z PZ SR povedal THN, že polícia išla po Arpášovi kvôli nahrávkam na jeho PC, pričom zneužila pornografickú stopu.

To je ale zločin, ktorý treba oznámiť [zneužívanie právomoci verejného činiteľa , ktorý mal THN oznámiť polícii - § 326 ods. 1, 2 písm. a) ods. 3 písm. c) TZ v spojení s § 138 písm. f) TZ Zneužívanie právomoci verejného činiteľa závažnejším spôsobom pre spáchanie skutku s využitím ľsti]. Za tento TČ je už v rovine odseku 2 horná hranica 10 rokov, t.j. podľa § 340 ods. 1 TZ "Kto sa hodnoverným spôsobom dozvie, že iný spáchal zločin, na ktorý tento zákon ustanovuje trest odňatia slobody s hornou hranicou najmenej desať rokov, .. a taký zločin alebo trestný čin neoznámi bez odkladu orgánu činnému v trestnom konaní alebo Policajnému zboru, ... potrestá sa odňatím slobody až na tri roky.“ Výnimky z trestnosti ustanovené pre novinárov (§ 4 tlačového zákona č.167/2008 Z.z.) sa nevzťahujú na THN, lebo uvedenú informáciu neprijímal v súvislosti so svojou prácou pre vydavateľa periodickej tlače ani tlačovú agentúru. Nehovorím, že by mal byť za to odsúdený, možno závažnosť skutku THN je len nepatrná, čo má význam, nakoľko v jeho prípade ide len o prečin; každopádne, orgány by sa ho mali spýtať, kto mu túto informáciu dal (nechráni ho novinárske tajomstvo) a mali by rozbehnúť vyšetrovanie toho nelegálneho nakladania s dátami na Arpášovom kompe. Samotný THN to pokladá za hrozné, tak nech nehorekuje a pomôže.

2/ THN mal k dispozícii tisíce strán prepisov telefonických odpočúvaní, kde mala byť celá opozícia a opoziční novinári. Zverejnil niečo z toho THN? Aspoň nepriamo, tak aby sa neporušilo tajomstvo a aby tlak verejnosti prispel k potrestaniu tých, ktorí nezákonne odpočúvali alebo tých, ktorí boli ako „gauneri“ legálne odpočutí? Alebo ešte čaká na príležitosť?

Aby sme sa dostali k pointe článku, THN hovorí „novinári sú len takí dobrí ako ich zdroje“. A tí, ktorí proti nim bojujú, sú zlí oligarchovia a bojujú tak, že zdroje zastrašujú. Nedivím sa, že to THN píše. Divím sa, že sa divíš, že koncipujem svoj príspevok tak, že túto tézu THN problematizujem. Proti jeho úvahe ponúkam moju úvahu, ako sa v skutočnosti THN stavia k práci so zdrojmi. Ale nebudem sa opakovať.

A k THN ešte jedna poznámka, novinára robí nielen to, aké zdroje má k dispozícii, ale aj ako s nimi nakladá.

Vieš nick Kukučkino hniezdo, hoci si si zmenil nick, neodpustím si: kukučky znášajú do cudzích hniezd. Kukučkino hniezdo je fantóm. Rovnako ako fakty, ktoré som mal prehliadnuť v THN článku. Ale to ty, ako fantóm, veľmi dobre vieš
 

 

ha ha ha až divné,
že píšete p. Nicholson o slobode prejavu na blogu denníka SME, ktorého infantilní námedzní admini si dovolia cenzurovať a odstraňovať príspevky diskutujúcich, niekedy ich dokonca láskavo označia porušením kódexu ..... a preboha nepíšte mi sem niečo o súkromnom médiu a jeho pravidlách a že to robí aj New York &times či plátok Haaretz bla bla
... inak samozrejme polícia, súdy a pod. len HNUS na Slovensku, takže podstate vášho blogu sa aj škoda venovať, fízli si hrajú svoje hry a šlapú za toho kto im platí
 

12345

ty si odporny clovek
 

 

.....o hodnote tých faktov má však jurij D úplnú pravdu a potom si vy sám odpovedzte na otázku, aký význam bude mať vaše zamýšľanie sa nad.....
 

súdružky,súdruhova,zväzáci a pionieri

na Slovensku ešte veľa tzv. demokratov nepochopilo, že sme vyhrali voľby a že konečne vládneme podobne, ako naši súdruhovia po februári 1948! Tieto pochybné protisocialistické sily podporované imperialistickými agentni, ako napríklad aj s Nicholsonon, chcú rozvrátiť jednotu našich pracujúcich pod vedením vedúcej sily našej spoločnosti SMER-om! To sa im nepodarí pretože sme na všetky kľúčové miesta dosadili našich osvedčdených komunistov http://flog.pravda.sk/fromkosi... a eštebákov http://flog.pravda.sk/ehmkkosi... Títo majú praktické poznatky a vedomosti, ako takýchto protisocialistických štváčov eleiminovať! Už len výstavba uránových baní pri Košiciach vytvorí podmienky k "zamestnaniu" týchto tárajov, ktorí chcú zabrániť vybudovaniu krajšieho zajtrajška pre všetkých našich členov! Máme k tomu v rukách políciu, prokuratúru, súdy, SIS, takže môžete nám vliezť do análu! Česť práci "demokrati"! http://flog.pravda.sk/ehmkkosi...
 

Ja, že aký investigatívny novinár je ten

Nicholson... hmmm a on je to novinárska prostitútka reznutá *****-om!
 

 

A pre koho tu hráš hru ty?
 

Odpovie ti Hammel

míňal som sám seba ako hráči prachy
bol to skvelý podnik mať na háku, na háku svet
teraz za to patrím medzi staré vraky
a učím sa ako správne zhrdzavieť
 

The Game

Hrám tú "hru" pre tých, čo si zaslúžia poznať súvislosti a nenechať sa opiť rožkom blogera, ktorý si len plní publikačnú kvótu. Tento raz však mimoriadne bezobsažným článkom, v ktorom stojí za to len to stupídne priznanie, že mu kamarát z polície prezradil, ako policajní bohovia zo šiesteho poschodia budovy prezídia porušujú právomoc verejného činiteľa spôsobom, za ktorý mali už dávno hniť vo väzení.
 

Díky za tieto príspevky, Jurij_D

 

holokaust je nezakonne popierat ty re ´tard nie o nom rozpravat...ten zvysok radsej nekomentujem
 

To je to iste

aj za sociku bola sloboda slova v podobe slov, ktore boli pre rezim prijatelne.
 

1 2 3 4 5 6 7 8 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME