Streda, 29. január, 2020 | Meniny má Gašpar

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Pre vaše dobro (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

pred časom som toto napísal.

ja mám svedomie čisté.
ako občan, ktorý si váži spoluobčanov, hoci aj s iným politickým názorom, inou orientáciou,
som v čase, keď sa zavádzal tzv. druhý pilier napísal asi toto:

prvý pilier, som nazval pyramídová hra a druhý pilier podvod na pravicovom voličovi.
(moje vyjadrenia sa dajú nagúgliť. mal som vtedy iný nick)
.
ťažké chvíle čakajú tých, ktorí nemajú deti, či majú jedno, max. dve deti. staroba prikvitne ako jesenná hmla. nepozorovane. no, a dôchodky tak z pyramídy, ako z podvodu na pravičiaroch budú smiešne. teda, skôr smiešne nízke.
.
preto som v roku 2004 som vystúpil z prvého a nevstúpil do žiadneho piliera.
ak by ste ma vtedy "pravičiari" počúvali, dnes by ste boli vysmiati.
.
takto si poplačete.
najhoršie na to je to, že tí, ktorí vás okradli a okrádajú sa za vodou a nie spôsob, ako od nich ukradnuté dostať späť.prvý pilier je klasická pyramídová hra, lebo prví ktorí dostali dôchodok (dnes už nežijú) do systému neplatili celý život takmer nič a tí, ktorí do neho celý život prispievajú ho nedostanú, lebo sa zrúti. prečo sa zrúti?
preto, lebo matematicky to nevyjde, aby mohli do nekonečna piati prispievať na jedného dôchodcu. to by slovensko malo za nejakú dobu 10, potom 20, nakoniec aj 100 miliónov obyvateľov. čo je samozrejme nezmysel. môže sa ísť aj opačne. bude rásť produktivita. to, čo dnes urobia piati, za nejakú dobu vyprodukujú len traja, potom len jeden. tu končíme. do mínusu sa nedá ísť. teraz sa pozrime na fertilitu. teda, koľko sa musí narodiť detí na jednu ženu vo fertilnom veku, aby spoločnosť zostala personálne vyvážená. to číslo je 2,11. na slovensku je fertilita okolo 1,2 až 1,4 už aspoň 15-20 rokov. ak si uvedomíme, že v tom je započítaná aj fertilita nevzdelaných a neprispôsobivých žien ktoré majú deti s neprispôsobivými mužmi bez vzdelania, ktorí nikdy nepracovali, tak reálna fertilita tých žien ktoré dodajú a vychovajú ľudský zdroj schopný ťahať káru zvanú slovensko, je tak možno 1,0 možno 0,9.
takže ak niekto pochyboval o pyramíde, tak po prečítaní týchto riadkov už, ak aspoň trochu myslí, pochybovať nebude.
.
začnem tým, že demografia sa týka aj II. piliera. (aj niet človeka, niet toho, kto ti podá pohár vody, či krajec chleba, ak si chorý a bezvládny, hoci máš na účte slušný obnos)
takže,
čo sa týka II. piliera, tak to je klasický podvod na ľuďoch, ktorí si myslia, že sú pravičiari, a pritom sú to zamestnanci, ktorí požívajú istoty štátu či podnikateľa, ktorý ich zamestnáva, teda živí.
prvým bodom podvodu je, že vraj ide o súkromné účty, na ktorých si sporiteľ niečo sporí.
súkromný majetok je chránený nie len ústavou, ale najmä listinou základných ľudských práv a slobôd z 10.12.1948. ak by boli prachy vložené zamestnávateľom na účet zamestnanca, tak by sa váš účet volal menom zamestnanca, mal by číslo, a zamestnanec s ním mohol nakladať. teda, vkladať, či vyberať, ručiť ním, či zrušiť ho. každý za seba si odpovedzte, či to tak je. prachy ktoré na účet idú sú klasické tzv. verejné zdroje. preto s nimi fico a spol. nakladá ako uzná za vhodné. čo sa týka nejakého sporu s dss-kami, tak fico nerokuje s „majiteľmi účtov“ v dss-kách a spoločne sa nepýtajú na názor „majiteľov účtov“. prosto ako sa s nimi fico dohodne, tak je. už to neraz predviedol. prosto klasika. o „majiteľoch“, bez „majiteľov“.
čo sa týka druhého bodu podvodu, ten sa týka podnikateľov, ktorí pod hrozbou násilia musia platiť výpalné zo svojho biznisu na účet biznisu inej súkromnej firmy, ktorá nemá povinnosť im takto vypálené prachy nijako zhodnocovať. pritom tí podnikatelia zamestnávajú aj iných ľudí a zhodnocujú svoje majet
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME