Sobota, 19. október, 2019 | Meniny má Kristián

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

SHOOTY (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

Tak to ma byt!

Slovak vo svojej vlasti a na slovenskom uzemi, to sa vola rodna zem, so slovenskym statnym odznakom a vsetke prava, ktore mu garantuje slovenska ustava, ako obcanovi Slovenskej republiky. Komu sa ten obrazok nepaci, nech skoci do Dunaja alebo pod Tatransku Strelu.

 
Hodnoť:   mínus indicator plus

heheheheheh

Ze Taranska strela... Strela ti do matere...snad Slovenska strela?
Inak SFT si skvost...fakt je to pravda...a novy nick name Nepokoritelny Slovak sa ti vazne podaril...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Iba iné šaty a účes.

Pani matke asi viacej imponuje uniforma.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Troska ina farba uniformy, trocha ine gombiky a uz nie si fasista, uz si vlastenec. Na rehot :-(
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

čo nevidíš, že nie je čierna ale modrá?

a modrá je *****
 
Hodnoť:   mínus indicator plus


Slovenský štát z rokov 1939 - 1945 je už 66 rokov predmetom vášnivých historických, politických i celospoločenských diskusií. Takýto stav vytvára priam ideálnu pôdu pre vznik najrôznejších oslavných, no aj démonizujúcich legiend, mýtov a antimýtov, resp. neschopnosť kriticky reflektovať vlastné národné či štátne dejiny. Populistické hlasy lákajúce masy na sladkú lož o strachu a nenávisti voči iným, o potrebe obrany proti Rómom, Maďarom, Židom, homosexuálom a iným sú chytľavé a nebezpečné. Mali úspech aj na Slovensku a preto je história Slovenského štátu smutnou a krvavou históriou.

 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Dajme tú vec do suchého ...

Nebezpečie, že v prípade nevyhlásenia "samostatnosti" by Slovebnsko zabrali Maďari, je fáma, ku ktorej niet žiadnych historických dokumentov.
Je málo známa skutočnosť, ktorá je vo svojej podstate veľmi nepohodlna pre "Nepokoriteľných Slovákov" a s ním spriaznené duše:
predseda vlády Autonómnej Slovenskej krajiny Dr. Jozef Tiso viedol v dobe AUTONÓMIE, tj. medzi Mníchovom a marcom 1939 tajné rozhovory prostredníctvom maďarského veľvyslanca vo Varšave O PRIPOJENÍ CELÉHO SLOVENSKA k vtredajšiemu Maďarsku. Mal tri podmienky:
1/ používanie slovenčiny ako druhého úradného jazyka;
2/ vyčlenenie osobitnej rozpočtovej kapitoly v štátnom rozpočte Maďarska pre potreby Slovenska;
3/ zachovanie najvyššej tajnosti týchto rozhovorov do poslednej chvíle.
Jozef Tiso tesne pred marcom 1939 oznamoval maďarskej vláde, že navonok musí konať tak ako koná, aby v Prahe nevzbudzoval pozornosť, pretože by sa vydal nebezpečiu vojenského zásahu Prahy voči Slovensku. Ostatne k zakému zásahu voči Podkarpatskej krajine - Podkarpatskej Rusi - došlo. Predseda autonómnej vlády Podkarpatska bol na výplatnej listine maďarských tajných služieb, ečte aj začiatkom roka 1939 reklamoval u maďarskej vlády, že mu mešká "výplata".
Takže priatelia diskutéri-historici: Tiso nezachraňoval pred Maďarmi, Tiso ako ústavný činiteľ Autonómnej Slovenskej krajiny konal v záujme deštrukcie Československa, ktorej bol súčasťou, a o pripojení k Maďarsku, s ktorým malo počas celej doby svojej existencie Československo veľmi napäté vzťahy, a to kvôli irentistickej politike Maďarska. Iredenta bola ústredným motívom zahraničnej politiky všetkých vlád za Horthyho, a to od Trianonu až do konca samotnej II.svetovej vojny.Ak má niekto pochybnosti, nech si nalistuje zborník dokumentov zahraničnej politiky Nemecka voči Maďarsku v rokoch tesne pred II. svetovou vojnou. Ak niekto pochybuje, nech sa tu ozve, a napíšem mu presnú bibliografickú citáciu zdrojov.Len ako kuriózum: keď Jozef Tiso azačínal svoju kariéru ako učiteľ v Oščadnici, písal sa ešte "Tiszó József" a zauškoval deti hlava-nehlava, ak ho nepozdravili pekne spôsobne maďarsky "Dicsértessék a ...". Nechcem toto písať opakovane, vzťahuje sa to aj k nižšieuvedenému príspevku "Eda" a k jeho názoru o "VýCHODISKU Z NúDZE".
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

J. Tiso na jeseň 1942 až prekvapujúco otvorene povedal: "Nefalšujme históriu. Za bývalej Česko-Slovenskej republiky nikdy Slováci o štátnej samostatnosti nehovorili, ani za ňu nebojovali. V minulosti bol poctivý Slovák ten, ktorý za samostatný slovenský štát nepracoval, lebo každý bol presvedčený, že by takto národ prišiel do nešťastia."
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

velmi zaujimave, a velmi prekvapive.

Konecne cosi, co sa da hnedej cvarge otrieskat o dute gebule pri obhajobe tisa. Takze tie zdroje by som poprosil. copy-pastnes ich sem, alebo chces cez mail ? ( radsej by som tu prvu moznost, lebo aj ostatnych by to urcite zaujimalo... )
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

toffifee

Hehehe. Pěkná pitomost. Koukám, že to dokonce i někdo bere vážně.:-)
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

iba prijimam jeho hru na serioznost... a teraz je rada na nom. bud vyklopi, odkial to zobral, alebo nevyklopi, a potom to je jasne...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Som rád, že

okrem citových výlevov je to ochota brať do úvahy aj nejaké argumenty. Donútili ste ma, aby som po tom, že som predchodzí príspevok napísal popamäti, pozrel do zdroja a citoval. Škoda, že forma príspevku ignoruje odstavce a typy písma, preto nasledujúca časť bude možno jeden súvislý odstavec:
... "Vo verejnosti je menej známou skutočnosť, že pred novembrom 1938 Jozef Tiso viedol tajné rozhovory s maďarskou vládou o možných podmienkach a spôsoboch prípadného pripojenia Slovenska k Maďarsku. Do týchto bol zapojený aj Andrej Brody, predseda vlády Autonómnej Podkarpatskej krajiny (viď vysvetlivku 1). Jedným z rozhodujúcich dôkazov o priebehu týchto rozhovorov je tajný diplomatický telegram predsedu maďarskej vlády Kálmána Kányu zo dňa 27. septembra 1938 Andrásovi Horymu, maďarskému veľvyslancovi vo Varšave:
„5993/106 Zdá sa, že Slováci pokračujú vo svojej obojakej hre. Kým Sidor, zdá sa, prednáša pročeské vyhlásenia, Tiso v týchto dňoch zhrnul svoje požiadavky pre prípadné pripojenie sa k Maďarsku v nasledujúcich troch bodoch:1/ zriadenie ústredného orgánu s výkonnou právomocou pre správu Slovenska a používanie slovenčiny ako úradného jazyka;2/ osobitný zákonodarný orgán – akýsi parlament – so zákonodarnou mocou vo veciach vnútorných, veciach školstva a náboženstva ako aj pravosúdia v občianskych veciach a3/ vyčlenená rozpočtová kvóta.Tisovi sme oznámili, že jeho želania akceptujeme, čo on bral na vedomie s uspokojením, a požiadal, aby v jeho ceste k Benešovi sme nevideli prejav nedôverčivosti alebo odďaľovania, pretože jeho cieľom je predísť prípadným obvineniam, že nevyužil všetky možnosti, čo by mohlo viesť k rozkolom v slovenskom tábore.Pre situáciu je charakteristické, že pred niekoľkými dňami nám Slováci odkázali, že voči Prahe sa musia tváriť priateľsky, inak by sa vydávali nebezpečenstvu zmasakrovania” (viď vysvetlivku 2).Iné zdroje svedčia o tom, že Tisove tajné rokovania sa začali už okolo mája 1938 a boli prerušené po Mníchove. Spoľahlivo dokazujú, že neskoršie Hitlerovo vydieranie, podľa ktorého ak Slovensko nevyhlási samostatnosť, jeho južný a severný sused – Maďarsko a Poľsko – sa oň podelia a anektujú, neboli opodstatnené. Tejto skutočnosti si musel byť Tiso v marci 1939 plne vedomý”.(viď vysvetlivku 3).------------------------------------------------------------ ------Zdroje a vysvetlivky:(1)Andrej Bródy, od 9. do 26. 1938 predseda autonómnej krajinskej vlády Podkarpatskej Rusi. Udržiaval dlhoročné kontakty s maďarskou vládou. Za svoju činnosť vyvíjanú v záujme pripojenia Zakarpatskej Ukrajiny k Maďarsku poberal pravidelnú peňažnú odmenu od maďarskej vlády.(2) Maďarsko a druhá svetová vojna. Zbierka tajných diplomatických dokumentov. Vydavateľstvo Kossuth Budapešť 1959, dokument č. 39, strana 132.(3) Eva Irmanová: Maďarsko a versaillský mírový systém. Vydavateľstvo ALBIS Ústí nad Labem 2002, strana 281.------------------------------------------------------------ -----Aby som vyhovel aj prispievateľovi "Hans_1", citujem aj jeden český zdroj. Taylorovi odkazujem, aby zašiel do archívu Auswertiges Amt v Berlíne na Wilhelmstrasse, tam mu v tejto veci poskytnú ďaľšie dokumenty. Netrafil sa, neštudoval som históriu v Maďarsku. Taylor má jednoducho pech, argumenty nemá.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Ejha ale na tom Discovery taraju jedna radost.Totiz tie casy tam vykreslili inak.Toffife asi v triezvom stave tiez inak hovori.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

toffifee,

neštudoval si náhodou hystóriu Slovenska v maďarsku????????
Dokumenty o tom,že maďari a Poliaci si už rozdelovali Slovensko, by sa našli v českých archívoch. Bolo by treba len chcieť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Nie som zástancom slov. štátu, ale

dejiny potvrdzujú že to bolo východisko z núdze - z juhu odkrojili kus maďari, zo severu požiadavky poliakov a zbytok by bol asi padol pod protektorát Čechy a Morava. Ktovie ako by bolo všetko dopadlo. Možno potom by bola možno historia Slovákov smutnou a krvavou . Alebo by sa len spomínalo že kedysi tu nejaký Slovenský národ žil...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Staci pozerat Discovery,Hitler si zavolal Tisa a dal mu navrh,ktory sa realizoval.V opacnom pripade by cele Slovensko zabrali nasi kamosi madari.Ziadny zbytok do protektoratu.Hitler im vymedzil uzemie a nestacilo,potom bola Mala vojna,lebo chceli aj Poprad.
Napadnutie bolo bez vypovedania vojny zo strany Madarska.
Mne sa paci jedna dobova veta v Cechach.
Nehovorili protektorat ale "protentokrat"
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Heidrich ich nazýval:

Smějící se bestie...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

uz som si myslel, ze z teba vypadla nejaka myslienka
http://www.skodaauto.sk/ nasa_skoda/?2506
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Heydrich bol poriadna bestia-to hovorili aj dostojnici wehrmachtu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

pardon, nebol to Heidrich,

ale jeho nástupca K.H.Frank, čo takto pomenoval čechov
 

1 2 3 4 5 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME