Streda, 20. január, 2021 | Meniny má DaliborKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: karolína73
1 >
mínus indicator plus

 

Možno áno, možno nie.
 
mínus indicator plus

 

Mysli si ďalej svoje, kľudne. Raz zistíš ako to naozaj je. Dúfam, že to pre Teba nebude neskoro.
 
mínus indicator plus

 

Nevnucujem. Je na každom človeku či sa rozhodne poprosiť Boha o odpustenie svojich hriechov. Je to slobodné, dobrovoľné rozhodnutie človeka.
 
mínus indicator plus

 

Ak niekto v Boha neverí, je to jeho slobodné rozhodnutie. Boh dal každému slobodnú vôľu a môže sa počas svojho života slobodne rozhodnúť. Boh sa nikomu nevnucuje. Keď ho človek odmieta, tak On to rešpektuje, ale aj napriek odmietnutiu človeka miluje. Každý človek má v srdci " dvere" cez ktoré môže vstúpiť Boh, ale kľučku musí stlačiť človek. Boh čaká pred dverami ale dobíjať sa nasilu nebude.Niekto "stisne kľučku" v mladosti, niekto až na konci života. Len mi je ľúto tých ľudí, ktorí Ho stále a vedome odmietajú a nezachránia sa pred zatratením . Lebo človek má možnosť prijať Ježiša a uveriť v Boha len počas svojho života. Majte sa pekne.
 
mínus indicator plus

 

Hriechy môže odpúšťať jedine Boh, ktorý za všetky hriechy ľudí trpel a zomrel a nie ľudstvo ako celok.
 
mínus indicator plus

 

Ono je to naozaj tak, že tomu pilotovi, ktorý zhodil bombu na Hirošimu nemôžu odpustiť tí ľudia, ktorých tá bomba zabila, ale ak v srdci oľutuje tento svoj hriech, tak mu môže odpustiť jedine Boh. A Ježiš Kristus keď odchádzal do neba odovzdal túto moc svojim učeníkom a tí ju odovzdávali kňazským vysvätením ďalej. Čiže pri spovedi neodpúšťa hriechy kňaz ale Boh prostredníctvom kňaza.Spoveď je vlastne stretnutie s Ježišom prostredníctvom kňaza. Pri spovedi nejde o " rozprávanie s kamarátkou", ale o odpustenie hriechov, ktoré odpúšťa samotný Boh." Píšem vám to v dobrom, lebo sa mi zdá , že neviete o čom spoveď je. To nie je o rozprávaní sa s kňazom , to je o stretnutí s odpúšťajúcim Ježišom, ktorý jediný môže odpustiť akýkoľvek ľudský hriech, pretože on za všetky tieto hriechy ľudí zomrel. Majte sa pekne.
 
mínus indicator plus

 

To bol Starý Zákon. Nemyslím si, že by som ja bola tá, ktorá je kompetentná tu teraz vysvetľovať Starý Zákon. Ani Vás tu nejdem o ničom nasilu presviedčať. Ja na Vašom mieste by som zašla niekedy na svätú omšu, myslím, že by Vám to pomohlo. Robte ako chcete.
05.07.2014 12:27 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

S Bohom sa komunikuje v tichu , osamote pomocou modlitby. Modlitba je vlastne rozhovor s Bohom. Boh je Všemohúci a Vševedúci, ale má Vás natoľko rád,že rešpektuje Vaše rozhodnutie a nebude Vás k ničomu nútiť keď vidí, že ho človek odmieta. Neviem, či ste sa už niekedy modlili k Bohu,ale ak ho naozaj chcete stretnúť skúste to. Ale úprimne. A aký má hlas? To zistíte sám. Boh Vás už miluje, teraz ide o to , či Vy chcete milovať Boha.Ak áno, tak mu to povedzte. Jednoducho, vlastnými slovami. Je to na Vás, ako sa rozhodnete. Na Vašej slobodnej vôli. Majte sa pekne.
05.07.2014 11:30 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

To nebola moja predstava, ale nemusíte mi veriť.Len sa mi zdá,že momentálne "neuveríte ani keby niekto z mŕtvych vstal". Viete ide o to, že Boh sa nikomu nevnucuje a nebude sa k Vám dobíjať nasilu. Každému dal slobodnú vôľu a keď sa človek rozhodne, že ho nechce prijať, tak On to rešpektuje, ale aj napriek odmietnutiu človeka miluje. A čaká a čaká a čaká, na niektorých ľudí čaká veľmi dlho, ale nikoho kto sa rozhodne, že ho chce prijať do svojho srdca neodmietne. Ku každému človeku príde neopakovateľne, spôsobom, ktorým je tomu človeku jasné, že je to Boh. Možno sa k tomu hodí ešte tento príbeh. V istom meste bola výstava obrazov. Na jednom z obrazov boli namaľované dvere a pred nimi Ježiš. Tieto dvere mali kľučku len z jednej strany. Ľudia upozorňovali, že na obraze chýba kľučka z druhej strany dverí, ktorú autor asi zabudol namaľovať. Autor to vysvetlil takto : To sú dvere do ľudského srdca, pred ktorými stojí Ježiš, on čaká pred dverami nášho srdca, ale kľučku musíme stlačiť my. Ako sa rozhodnete je na Vás. A ešte niečo, keď už som sa tak rozpísala: Môžeš Boha opustiť, ale nemôžeš zabrániť, aby ťa hľadal. Môžeš Boha nenávidieť, ale nemôžeš zabrániť, aby ťa mal rád. Môžeš sa rozhodnúť proti Kristovi, ale On sa rozhodol na Golgote za teba. Môžeš sa vyhýbať jeho Slovu a jeho Cirkvi, ale jeho Slovo a jeho Cirkev ťa stále hľadajú. Môžeš zabrániť, aby ťa Boh viedol, môžeš ho zapierať, preklínať, ale nemôžeš zabrániť, aby nebol. (Ján Pavol II.)
04.07.2014 23:27 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Keďže sa tu bavíme o Bohu, ten sa u mňa prejavil, takže ak sa prejavil,niekedy u niekoho ( napr. u mňa) tak existuje.A nespadá do tvojej definície niečo , čo sa nikdy nijako neprejavuje a neexistuje. A Boh nie je niečo, ale Niekto kto Ťa miluje. To , že ty zatiaľ nerozonávaš Jeho prejavy, to neznamená, že neexistuje.
04.07.2014 17:58 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Objektívny fakt vyzerá ináč
03.07.2014 22:08 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

To je Vaše presvedčenie? :)
03.07.2014 20:17 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Tak potom ani Vaše presvedčenie, že Boh nie je, nie je skutočnosť.
03.07.2014 16:53 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

pre ruwolf   pre ruwolf

Keď je niekto zavretý v pivnici, kde nie sú okná a on nevidí slnko, ešte neznamená, že slnko neexistuje. Viera je dar, ale nie človeka človeku. Veriaci človek Vám môže povedať o svojej skúsenosti s Bohom, ale nemôže Vám túto skúsenosť darovať. Keď raz stretnete Boha ( každý ho raz stretne)vtedy budete presne vedieť, že to bol Boh, žiadny dôkaz nebudete potrebovať. Je to proste tak. Každý človek spozná Boha v inom období svojho života, iným spôsobom ako si to predstavuje. Niekedy veľmi nečakane.Veľmi Vám to stretnutie prajem.
02.07.2014 21:12 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

jano 1958   jano 1958

Ono ide o to, že v tejto etape svojho života ešte nie si schopný, alebo ešte nie si pripravený, pochopiť odpoveď na svoju otázku. Nemyslím to v zlom, len ja to tak vidím.( podľa toho ako si reagoval na článok) Každý človek zistí, o čo tu na zemi ide, v inej etape svojho života. Niekto v mladosti, niekto až na konci života. Len mi je ľúto tých ľudí, ktorí to zistia až po smrti, keď je už pre nich neskoro a svoju dušu už nemôžu zachrániť pred zatratením. Ak prijmeš Ježiša do svojho srdca, budú Ti jasné aj odpovede na všetky otázky o Bohu. Ale kľučku aby Ježiš vošiel, musíš stlačiť ty. Veľmi Ti prajem aby si stihol pochopiť.
Reakcia k téme: Jeden deň kňaza
14.05.2014 20:50 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

" Na konci budú iba 2 druhy ľudí: jedni, ktorí povedia Bohu: " Buď vôľa Tvoja" a druhí budú tí, ktorým Boh povie: "Buď vôľa tvoja". ( C. S. Lewis)
Reakcia k téme: Jeden deň kňaza
14.05.2014 10:29 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Radšej byť dieťaťom v detskom domove ako dieťaťom vo vreci na biologický odpad.
09.05.2014 10:25 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Mne Cirkev nič do hlavy nevtĺka, ja viem Komu som uverila. Bez akéhokoľvek vtĺkania. Raz aj Vy pochopíte.
08.05.2014 15:58 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Maries   Maries

Vy ju " len" podporujete v tom aby urobila zlé rozhodnutie. Vy jej "len" pomôžete sa zle rozhodnúť. Vy " len" schvaľujete jej zlé rozhodnutie. A potom ako píšete už sa nestaráte : ona musí niesť následky, ona sa s tým musí vyrovnať, ona s tým musí do konca života žiť ,ona nech je nešťastná, ona nech je potom ( niekedy) aj na psychiatrii.
08.05.2014 10:40 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

pre slusnyobcan   pre slusnyobcan

Ja len viem, že nie všetky ženy psychicky zvládajú život po potrate. Niektoré to ľutujú len čo sa preberú po zákroku z narkózy. Ide z nich strašný smútok. Je tak ťažké im pomôcť.
08.05.2014 0:18 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME